Moje první setkání s tvorbou webových stránek začalo po jedné z každoročních návštěv brněnského veletrhu Invex. Můj kamarád si tam tenkrát koupil knihu Základy HTML. To já vybral další knihu o tvorbě hudby na PC, což byla v té době moje největší vášeň. Zaznamenal jsem i pár úspěchů v podobě pozitivních komentářů a výhrou mého prvního MP3 přehrávače v soutěži elektronické hudby v časopisu XMAG. Hudba mě bavila odjakživa a celkem dlouho jsem se s ní i živil jako DJ.

Za několik dní jsem si knihu o HTML půjčil a začal postupně popsané návody zkoušet. Neskutečně mě to bavilo a jak se říká, hltal jsem to i s navijákem. Byl jsem schopen učením trávit dlouhé a dlouhé hodiny. Často jsem byl okolím upozorňován, že to není normální sedět od rána do večera u počítače. Úplně mě to pohltilo a chtěl jsem být v tomto oboru dokonalý.

Po několika prvních webových stránkách, které jsem vytvořil pro sebe a moje okolí jsem získal první placenou zakázku. Bylo to úžasné. Dělal jsem to co mě opravdu bavilo a ještě jsem za to dostal zaplaceno. Bylo to takové moje druhé zaměstnání.

Samozřejmě to nebyla úplně jednoduchá cesta. Vyskytla se i spousta drobných zádrhelů, které jsem postupně odbourával. Byl to pro mě úplně jiný směr, než kterým jsem do té doby kráčel. Stálo to spoustu času a učení, ale rozhodně toho nelituji a každý den se učím nové a nové věci. Zkrátka, vyměnil jsem tvorbu hudby za Web Design a kreslení ilustrací.

Dnes, je pro mě tvorba webových stránek každodenní záležitostí. Jsem schopen nakreslit design, nakódovat v HTML a CSS celý webový projekt a oživit jej za pomocí PHP a MySQL databáze. Naučil jsem se také kódovat šablony pro populární WordPress.

Věnuji se i kreslení převážně vektorových ilustrací, které je docela úzce spjato s Web Designem. Tyto ilustrace prodávám ve svém obchodě creativeinside.cz a na fotobankách jako například shutterstock.com nebo dreamstime.com.

Nespočet projektů a spokojených klientů, které mám za sebou ve mě zanechaly i spousty zkušeností a ty mě každý den zjednodušují můj profesní život. Momentálně je Web Design a kreslení ilustrací mojí vášní a zároveň hlavní pracovní činností.

Pracuji na volné noze ze svojí domácí kanceláře nebo kavárny.