Jak jednoduše vložit YouTube video na web nebo blog?

Občas se setkávám s dotazem „Jak mohu nahrát a zobrazit vlastní video na mém blogu nebo webových stránkách?„. Řešení je naštěstí celkem jednoduché. Stačí video nahrát na YouTube a vygenerovaný kód pak vložit přesně tam, kam potřebujete.

Postup sdílení videa přes youtube.com

Nejprve je nutné se zaregistrovat na www.youtube.com. Pokud však již využíváte některou ze služeb společnosti Google např. Gmail stačí se pouze přihlásit (přihlašovací údaje jsou identické u všech služeb Googlu). Nevyužíváte-li žádnou službu přejděte rovnou k registraci.

Jak jednoduše vložit YouTube video na web nebo blog?

Úvodní stránka www.youtube.com

Jesliže vám nevyhovuje přednastavený jazyk můžete jej změnit dole na úvodní stránce. Registrační formulář naleznete tak, že zvolíte tlačítko „Přihlásit se“ a na další stránce kliknete na „Vytvořit účet“. Vyplníte požadovaná pole ve formuláři a po odeslání se přihlásíte.

Jak jednoduše vložit YouTube video na web nebo blog?

Registrační stránka www.youtube.com

Nyní již můžete přejít k nahrávání vašeho prvního videa. Na stránce najděte „Nahrát“ a po několika málo osobních nastaveních dle průvodce (pouze před prvním nahráváním) vyberete video ve vašem počítači kliknutím na „Vyberte soubory v počítači“. Nahrávat můžete videa ve vysokém rozlišení v různých formátech až do dékly 15 minut. V průběhu nahrávání můžete také vyplnit Základní informace popř. Pokročilá nastavení. Položku Nastavení soukromí necháte v případě sdílení videa na vašich stránkách na „Veřejné“.

Jak jednoduše vložit YouTube video na web nebo blog?

Průběh nahrávání na www.youtube.com

Po dokončení nahrávání kliknete na tlačítko „Sdílet“ a hned po té na „Vložit“. Zvolíte velikost zobrazení videa na vaší stránce (pokud si nejste jisti velikostí, tak vyzkoušejte více možností popř. se zeptejte vašeho Web Designéra). Zkopírujete celý kód, který po té vložíte do vašich webových stránek nebo blogu.

Jak jednoduše vložit YouTube video na web nebo blog?

Výběr velikosti videa a zdrojový kód pro zkopírování na www.youtube.com

Sdílení videa na vašich webových stránkách nebo blogu nebylo nikdy jednodušší a dá se shrnout do tří kroků. Zaregistrovat se na www.youtube.com, nahrát vaše video a vygenerovaný odkaz s nastaveným rozměrem videa zkopírovat na příslušné místo např. mezi text článku nebo k produktu na vašem e-shopu. Pokud se setkáte s nějakým problémem v tomto postupu, tak mi napište abychom ho společně vyřešili a případné aktualizace nebo další nastavení, rád doplním do tohoto článku.